Spør en ornitolog
Her kan du stille spørsmål om ville fugler og få svar fra en ornitolog. Om du laster opp et bilde av en fugl som du vil ha hjelp til å artsbestemme, så er det viktig å skrive hvor og når bildet ble tatt. Husk også å søke etter gamle svar, da vi ikke nødvendigvis gir nye svar til allerede stilte spørsmål.
Besvarte spørsmål
Lys i fuglekasse
Heisann! Vi vurderer å sette inn lys i fuglekasser med videokamera, men er usikker på om det vilskremme fuglene fra å hekke. Den ene kassen er sesongbestil av stær, den andre har hatt både kjøttmeis og spettmeis. https://www.green-feathers.co.uk/collections/accessories/products/daytime-led-lamp-for-bird-boxes
R.T. (23.03.2021)
Svar:
Vet ikke hvordan fugl vil reagere på ulike former for lys. Det KAN hende at det er negativt. Kameraer som filmer svhv med infrarødt lys om natta er kanskje å foretrekke.
Roar Solheim (23.03.2021)
- Neste spørsmål: Hvilken fugl er dette? Se bilde
- Forrige spørsmål: Hvilken fugl er det her? Hvilken fuglsort er det her? Oppdaget ut i hagen i dag, trodde først at...