Spør en ornitolog
Her kan du stille spørsmål om ville fugler og få svar fra en ornitolog. Om du laster opp et bilde av en fugl som du vil ha hjelp til å artsbestemme, så er det viktig å skrive hvor og når bildet ble tatt. Husk også å søke etter gamle svar, da vi ikke nødvendigvis gir nye svar til allerede stilte spørsmål.
Besvarte spørsmål
Kva fugl er død her?
Rett nedom hytta vår på Osterøy, fann eg desse restane av ein død fugl. Det var kun tarmar og fjør som låg igjen. Eg reagerte på at tarmane var så lange. I alle fall ein meter, kanskje opp mot to.
Mest svarte fjør.
Kan det vera orrfugl?
T.V. (11.04.2025)
Svar:
Det er dessverre vanskelig å se hvilken art disse fjærene kommer fra. De er sorte, men størrelse er vanskelig å vurdere utren målestokk. Det hadde også hjulpet dersom det hadde vært vingefjær, men her sees kun kroppsfjær.
Roar Solheim (11.04.2025)
- Neste spørsmål: Hvem lager lyden?
- Forrige spørsmål: Fjerne skjære reir uten egg i april